Szczepienia dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

dnia 13 grudnia 2021 r. została wydana zmiana rozporządzenia w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19.

W związku z decyzja o rozpoczęciu szczepień przeciwko COVID-19 u dzieci od 5 do 11. roku życia oraz rekomendacjami Zespołu ds. Szczepień Ochronnych wprowadzono ograniczenie dotyczące przeprowadzania badań kwalifikacyjnych do wykonania szczepienia przeciwko COVID-19 względem osób, które nie ukończyły 15. roku życia wyłącznie przez lekarza z ważnym prawem wykonywania zawodu.

Celem kwalifikacji lekarskiej do szczepienia jest maksymalne ograniczenie ryzyka wystąpienia ciężkiego Niepożądanego Odczynu Poszczepiennego i zagwarantowanie maksymalnej skuteczności szczepienia, a także optymalnego zakresu ochrony w indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Oznacza to, że kwalifikacje do szczepienia dzieci i młodzieży może przeprowadzić jedynie lekarz. W naszej przychodni już od 27 grudnia 2021 roku zaszczepisz swoje dziecko przeciwko  COVID-19.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".