GABINET PIELĘGNIARKI POZ / ZABIEGOWY

Gabinet pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych przyjmuje zainteresowanych i wszystkich, którzy potrzebują pomocy pielęgniarskiej w godzinach 8.00–18.00 od poniedziałku do piątku.
W ramach opieki pielęgniarki środowiskowej Pacjent ma również prawo do świadczeń pielęgnacyjnych w domu. Pielęgniarka sprawuje opiekę nad podopiecznymi, adekwatną do stanu i potrzeb Pacjentów do niej zadeklarowanych.

W ramach swoich obowiązków pielęgniarka środowiskowa:

  • wykonuje iniekcje, zabiegi pielęgniarskie, czynności higieniczne oraz pobiera materiał do badań diagnostycznych w domu pacjenta
  • dokonuje pomiarów podstawowych funkcji organizmu np. ciśnienia, tętna, poziomu glukozy
  • pomaga w czynnościach rehabilitacyjnych i leczniczych poprzez udział w usprawnianiu
  • pomaga w uzyskaniu kontaktu z lekarzem POZ, realizuje recepty

Jednym z podstawowych zadań pielęgniarki środowiskowej jest prowadzenie edukacji zdrowotnej.
Ubezpieczony ma prawo do świadczeń z zakresu pielęgniarstwa środowiskowego /rodzinnego w godzinach pracy przychodni, od poniedziałku do piątku od godz. 8.00-18.00, w pełnym zakresie. Wykonywanie zabiegów pielęgniarskich w tym czasie musi być uzasadnione stanem zdrowia Pacjentów.

Do świadczeń pielęgniarki i środowiskowej/rodzinnej ma prawo każdy ubezpieczony, który złożył deklarację wyboru danej pielęgniarki. Obowiązują tutaj identyczne zasady wyboru i rezygnacji z objęcia opieką, jak w przypadku lekarza POZ.

Środki higieny osobistej, leki, środki farmakologiczne (w tym specjalistyczne opatrunki do leczenia odleżyn), środki ortopedyczne i pomocnicze oraz sprzęt medyczny, niezbędne do wykonywania czynności higieniczno-pielęgnacyjnych przez pielęgniarkę, zapewnia pacjent, rodzina lub jego opiekun.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".