Wirus HPV jest jednym z głównych czynników wpływających na rozwój komórek rakowych odpowiedzialnych za zachorowania na raka szyjki macicy. Aby zapobiec chorobie warto zaszczepić się przeciw wirusowi. Najlepsze efekty profilaktyczne daje szczepienie wykonane, zanim organizm zetknie się z wirusem HPV, a więc przed rozpoczęciem współżycia. Dlatego szczepieniu najczęściej poddaje się dziewczynki w wieku 11–12 lat lub kobiety, które jeszcze nie współżyły, zaleca się także je nastolatkom i osobom dorosłym.

Dążąc do podniesienia bezpieczeństwa i jakości życia naszych Pacjentek oferujemy do wyboru trzy szczepienia, trójdawkowe przeciw wirusowi HPV:
Cervarix przeciwko 2 rakotwórczym typom wirusa: HPV16 i HPV18

Silgard przeciwko 4 typom wirusa, w tym dwóm rakotwórczym typom HPV16 i HPV18 i dwóm typom HPV6 i HPV11 odpowiedzialnym za brodawki płciowe (kłykciny kończyste)

Gardasil 9 – przeciwko 7 rakotwórczym typom HPV (HPV16, 18, 31, 33, 45, 52 i 58) oraz dwóm typom HPV6 i HPV11 odpowiedzialnym za brodawki płciowe (kłykciny kończyste).

Szczepienia HPV rekomendowane są Przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne (PTP) oraz Ogólnopolską Organizację Kwiaty Kobiecości

Należy pamiętać, że najlepsze efekty zapobiegania wirusowi HPV daje połączenie regularnie wykonywanych profilaktycznych badań cytologicznych i szczepień przeciwko wirusowi HPV.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".