Średnio raz w tygodniu , a z pewnością dwa razy do roku robimy wielkie sprzątanie. W wielu domach sobota to święto odkurzacza. Domownicy od rana oddają się rytualnemu wycieraniu kurzu i wietrzeniu szafy. Stają się odkrywcami zgubionych kolczyków i skarpetek. Perfekcyjne porządki kończy test białej rękawiczki. Później jest już tylko Wielkanoc i Boże Narodzenie. Grupowe trzepanie dywanów, pranie firan i mycie okien.

W niedzielne popołudnie jakoś mniej przeszkadzają nam białe plamki od pasty do zębów na lustrze i skrzeczący piach pod stopami w przedpokoju. Czy okruchy na dywanie mogą bezkarnie wyczekiwać soboty? Zapewniam, ścierkę i odkurzacz bezkarnie możemy używać również we wtorki i piątki jeśli tylko mamy ochotę stąpać boso po czystej podłodze.

Przeglądam kalendarz i czytam krótkie informacje pod każdym z dni. Poniedziałek, wtorek, środa –spotkanie, czwartek – tenis, piątek – angielski i oczywiście upragniony weekend. Sobota i wielkie sprzątanie. W niedziele też znajdzie się coś do roboty. Nie widzę tylko odpowiedniego dnia na poskładanie myśli niczym ręczników w szufladzie. Nie przemierzam z odkurzaczem ciemnych zakamarków swojej duszy i nie odkładam na miejsce wspomnień jak książki na regał.

Po kilku latach życia w takim bałaganie nie wiem co ręce włożyć…?

Z czasem dojrzewam do decyzji i ustanawiam nowe święto. Jest to moje święto nazwane moim imieniem i jest to dzień, w którym zaczynam wielkie sprzątanie w mojej głowie. Od dziś na bieżąco zmywam naczynia i podłogę. Rozprawiam się ze złymi emocjami i wyciszam leki.

Nie chce poddać się schematowi, że zacznę od następnego tygodnia. W działaniu mobilizuje mnie mój psychoterapeuta. Powoli odzyskuje przestrzeń wokół siebie i każdy dzień podpisuje moim imieniem.

Ty też z nami możesz uporządkować swój świat! Zadzwoń i zacznij TERAZ!

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".