Depresja – pozwól sobie pomóc!

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja to czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Prawidłowo zdiagnozowana i odpowiednio leczona pozwala osobie chorej ponownie cieszyć się życiem. Dotyka ona około 10 % dorosłej populacji. Częściej są to kobiety .

Depresja to podstępna choroba, która może mieć przewlekły oraz nawracający charakter. Ponad połowa Pacjentów szukająca pomocy u lekarza pierwszego kontaktu cierpi z powodu pełnoobjawowej depresji. Niestety większość przypadków jest nierozpoznana lub nieskutecznie leczona.

Coraz więcej znanych osób przyznaje się do zmagania z depresja ,która nie jest już tematem tabu. Głośno o swoich problemach powiedzieli już Angelina Joli oraz Kazik Staszewski.

Gdy rzeczy ,które nas cieszyły stają nam się obojętne i stopniowo tracimy radość życia warto jest zastanowić się czy nie zauważamy u siebie początków choroby. Narastający smutek i problemy w podejmowaniu nawet prostych decyzji mogą być zwiastunem pierwszych symptomów depresji. Zmienne nastroje oraz problemy z wykonywaniem podstawowych życiowych czynności są dostatecznym powodem by szukać pomocy u specjalisty. Zaburzenia snu, spadek libido, wahania wagi to tylko niektóre zwiastuny zbliżających się kłopotów. Rosnące poczucie beznadziejności, brak chęci do utrzymania relacji z ludźmi, utrata motywacji do działania oraz spadek energii to najbardziej popularne objawy depresji.

Na szczęście dziś DEPRESJE możemy oswoić i da się z nią żyć!

Chory może być dosłownie każdy. Czynniki biologiczne, psychologiczne oraz społeczne i kulturowe dotyczą nas wszystkich. Na zachodzie tak samo jak wyjście na lunch jest popularne uczęszczanie na terapię – stała się ona wręcz synonimem luksusu i przyczyniła do propagowania zdrowego i świadomego stylu życia. Dziś już wiemy, że choruje nie tylko nasze ciało, ale też głowa.

Gdy widzimy u siebie utrzymujące się przez około 2 tygodnie wymienione powyżej symptomy lub czujemy wewnętrzną potrzebę zmiany musimy szukać pomocy.

Dzisiejsza medycyna jest na wysokim poziomie i specjaliści znają skuteczne metody terapii.

Profesjonalną oraz skuteczną pomoc otrzymacie w klinice VERTIMED+.

Nasi doświadczeni lekarze pomogą Tobie  w doborze leczenia. Skierują Ciebie na terapię indywidualną lub grupową, a to wszystko BEZPŁATNIE i w oparciu o najwyższe standardy usług.

Z myślą o osobach z zaburzeniami psychicznymi stworzyliśmy oddział zaburzeń nerwicowych. Prosta procedura przyjęcia ułatwia podjęcie decyzji o walce z chorobą. Specjalnie dla osób czynnych zawodowo utworzyliśmy grupę wieczorową. Każdy Pacjent ma zapewnioną opiekę psychiatry, terapeutów, psychologów oraz internisty. Na czas pobytu na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych przysługuje zwolnienie lekarskie na takich samych zasadach jak w szpitalu. Jedyną formalnością jest skierowanie. Bez obaw możesz je uzyskać w naszej Poradni Zdrowia Psychicznego.

Jeśli teraz czytasz ten artykuł i odnajdujesz w nim cząstkę siebie i swoich dolegliwości zgłoś się po pomoc do Vertimed+. Dołożymy wszelkich starań by pomóc Tobie powrócić do zdrowia i dobrego funkcjonowania.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".