Treningi redukcji stresu metodą mindfulness ponownie w Vertimed+!

5Wrz, 2019

Treningi redukcji stresu metodą mindfulness ponownie w Vertimed+!

Zapraszamy serdecznie do udziału w wyjątkowym treningu Redukcji Stresu Metodą Uważności (ang. MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction), który rusza już w najbliższy wtorek 10 września.

Prowadząca, certyfikowana nauczycielka mindfulness, Basia Świderska jest do dyspozycji potencjalnych uczestników w ciągu najbliższych dni, do poniedziałku włącznie. Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem, niech nie waha skontaktować z Basią, która udzieli wszelkich szczegółów oraz opowie jak wygląda proces rejestracji. Zostały już ostatnie miejsca.

Kontakt do prowadzącej:

barbara.swiderska@polim.pl

Tel: 509 194 197

Trening jest niezwykle skuteczny, jego wymierne rezultaty i wpływ na dobrostan człowieka zostały potwierdzone licznymi badaniami, do których można sięgnąć w każdej chwili, np. pod klikając w ten link.

Poniżej znajdziecie kilka podstawowych informacji o programie oraz o prowadzącej.

STRUKTURA KURSU

8 cotygodniowych sesji, odbywających się we wtorki, w godzinach od 18:00 do 20:30. Terminy: 10.09, 17.09, 24.09, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10.
Dzień uważności, który odbędzie się w niedzielę 27.10 w godzinach od 10:00 do 17:00.
Indywidualne spotkanie z prowadzącą przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu kursu.
Samodzielna praktyka medytacji uważności, około 45 minut dziennie przez cały okres trwania kursu.
Dostęp do materiałów szkoleniowych dotyczących tematyki poszczególnych spotkań oraz nagrań z prowadzonymi medytacjami.

O PROGRAMIE

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction został stworzony w 1979 roku przez neurobiologa dr Jona Kabat-Zinna i jego współpracowników z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts. Dr Jon Kabat – Zinn jako pierwszy wprowadził metodę uważności do medycyny i psychoterapii oraz opisał jej efekty w pracy z ludźmi. Choć korzeni uważności należy upatrywać w tradycji buddyjskiej, elementy wykorzystywane w programie MBSR są świeckie. Dzięki temu z programu mogą korzystać wszyscy, bez względu na wiarę.

CZEGO UCZYSZ SIĘ DZIĘKI PRAKTYCE MEDYTACJI

• Procesu intencjonalnego kierowania uwagi na chwilę bieżącą
• Przeciwdziałania rozproszeniu umysłu i wzmacniania siły koncentracji
• Wyrabiania w sobie postawy nieosądzającej i akceptującej
• Rozwijania swojej autentycznej ciekawości, bez oczekiwań
• Doświadczania poczucia własnej skuteczności oraz konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami
• Żywego kontaktu z doświadczaniem rzeczywistości tu i teraz
• Umiejętności obserwowania i bycia z tym co jest niezależnie od tego co wydarza się w chwili bieżącej na poziomie doznań fizycznych oraz myśli i emocji
• Uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami i bólem fizycznym
• Dostępu do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością

O PROWADZĄCEJ

Nazywam się Basia Świderska i jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) szkoloną przez Institute for Mindfulness Based Approaches z siedzibą w Niemczech we współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness. Oprócz Studium Nauczycielskiego MBSR ukończyłam również roczny Program Partyki Formalnej. Uważność poznałam w trakcie prawie rocznej podróży dookoła świata, kiedy odbyłam 19-dniowe odosobnienie medytacyjne Vipassany w świątyni w Wat Ram Poeng w Tajlandii. Od tamtego czasu regularnie praktykuję medytację uważności. Jestem pomysłodawczynią i współtwórczynią takich projektów dla Fundacji POLIM jak Spotkania Mindfulness z 4 żywiołami, spotkania Dotyk Uważności oraz cykliczne konferencje Mindfulness w Biznesie w Google Campus Warsaw. Dzięki mindfulness mam również wielkie szczęście być świadomą i uważną mamą.

Zapraszamy również do lektury krótkiego, ale skondensowanego tekstu na naszej stronie, którego autorką jest prowadząca program Basia Świderska. Przeczytanie go może pomóc w podjęciu decyzji o dołączeniu do kursu.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".