Przyjęcia do Ambulatoryjnego Oddziału Leczenia Nerwic

2sierpień, 2021

Przyjęcia do Ambulatoryjnego Oddziału Leczenia Nerwic

Decyzję o przyjęciu Pacjenta/-ki do grupy w ramach Ambulatoryjnego Oddziału Leczenia Nerwic podejmuje zespół terapeutyczny, w skład którego wchodzą lekarz psychiatra oraz psychoterapeutki pracujące w nurcie psychodynamicznym i poznawczo-behawioralnym. Kwalifikacja do Ambulatoryjnego Oddziału Leczenia Nerwic składa się z dwóch etapów:

  1. konsultacji psychiatrycznej, której celem jest wstępna ocena wskazań i przeciwwskazań medycznych do podjęcia terapii
  2. konsultacji psychoterapeutycznych, których celem jest ocena, czy Pacjent/-ka może odnieść korzyść z uczestnictwa w tak intensywnym procesie terapeutycznym

Decydujące dla przyjęcia Pacjenta/-ki do Oddziału są wspólne wnioski lekarza psychiatry i psychoterapeutek.

Intensywna 12-tygodniowa psychoterapia w Ambulatoryjnym Oddziale Leczenia Nerwic nie jest wskazana dla osób w kryzysie, które w danym momencie zmagają się z licznymi problemami zewnętrznymi – rodzinnymi, zdrowotnymi, sądowymi. Intensywność tego rodzaju terapii wymaga względnej stabilizacji i przestrzeni do “oderwania się” od problemów zewnętrznych, by móc skupić się na przeżyciach wewnętrznych – swoich trudnych emocjach i doświadczeniach. Tak intensywna praca nad przeżyciami w czasie terapii może okresowo pogorszyć stan psychiczny, dlatego też nie jest zalecana dla osób doświadczających kryzysu emocjonalnego.

Alternatywą dla Pacjentów, którzy nie są gotowi do rozpoczęcia codziennej 12- tygodniowej psychoterapii jest mniej wymagająca forma – spotkania, które odbywają się regularnie raz w tygodniu. Taka forma leczenia nie stanowi opcji terapii tymczasowej w oczekiwaniu na przyjęcie do Ambulatoryjnego Oddziału Leczenia Nerwic. Jest to niezależny proces psychoterapeutyczny. Trudno jest ocenić skuteczność któregokolwiek z nich przed jego zakończeniem. Zdarza się, że na rezultaty terapii musimy poczekać.

☎️ Telefon: 603 804 701, 22 405 63 75

📩 Mail: recepcja@vertimed.pl

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Vertimed, Bronikowskiego 55, 02-796 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".